پرشین تک اخبار فناوری

اینترنت رایگان یا اوترنت چیست؟

اینترنت رایگان یا اوترنت چیست؟

برای 60 درصد جمعیت جهان، دسترسی به اینترنت به طور منظم در مورد دکل های مخابراتی  معمول  است. امروزه تقریبا 5 میلیارد نفر به اینترنت دسترسی ندارند زیرا در مناطق دورافتاده و روستایی زندگی می کنند یا به دلیل سانسور محدودی از سوی دولت محلی تحریم شده اند.

اما Outernet امیدوار است که موفق شود. این کار برای ایجاد نسل جدید ارتباطات ماهواره ای از زمین است و امیدوار است تا حتی از گوشه های دور دنیا دسترسی به کل اینترنت را فراهم کند.

Outernet محصولی از شرکت فناوری نیویورک است که یک سیستم توزیع محتوای رایگان است که دسترسی عمومی به وب را از طریق یک سری ماهواره های ژئوپارتیشن و LEO پخش می کند و همچنین با استفاده از ترکیبی از پایگاه داده و کاربر پروتکل های Datagram استفاده میکند.

Datacasting دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد: پخش گسترده ای از داده ها با استفاده از امواج رادیویی به جای رسانه های فیزیکی (مانند کابل، تلفن و یا خطوط برق).

پروتکل های Datagram کاربر، و یا UDP، بسیار شبیه به رادیو و یا پخش تلویزیونی در فضای مجازی است که در آن یک طرفه است.

داده ها از منبع آن به هر وسیله ای درون محدوده پخش می شوند و هیچ تضمینی برای دریافت آن وجود ندارد، همانطور که ایستگاه های رادیویی سیگنال هایشان را بدون در نظر گرفتن اینکه چه تعداد و یا چه تعداد رادیو در حال حاضر در محدوده آن قرار دارد، پخش می کنند.و این امر یک بخش بسیار خوب برای کاربران میباشد.

 

 

در ادامه با ویدئویی از معرفی این محصول با ما همراه باشید

بنابراین، با این ایده جذاب و خارق العاده  صرف نظر از اینکه در واقع طرح اوترنت  برنده شده است، بلکه  قرار است اینترنت به یک پدیده جهانی واقعی تبدیل شود.

 

 

منبع:gizmodo