پرشین تک اخبار فناوری

کاربران اسپاتیفای دو برابر اپل موزیک می باشند

با اضافه شدن 10 میلیون کاربر ویژه به اسپاتیفای و رکورد 60 میلیون کاربر ویژه اسپاتیفای با اختلاف دو برابر اپل را شکست داده است…

در عرصه موسیقی کمتر کسی پیدا می شود که تا به حال حداقل یک بار اسم اپل موزیک و اسپاتیفای را نشنیده باشد. این اپلیکیشن در دو حالت عادی (رایگان) و ویژه (10دلار ماهیانه) برای کاربران قرار گرفته است که در حالت عادی کاربران تنها قادر به استریم کردن (پخش آنلاین) موزیک هستند و باید اتصال اینترنت را داشته باشند اما در حالت ویژه کاربران قادر هستند موزیک ها را دانلود کرده و با حداکثر کیفیت دانلود کرده و به صورت آفلاین و بدون استفاده از اینترنت به پلی لیست های خود گوش دهند.

اسپاتیفای حق کپی رایت را از کاربران برای حساب ویژه میگیرد و قیمت آن به صورت ماهانه 10 دلار است و اما اپل موزیک که رقیب اصلی این شرکت است به کاربران اپل 3 ماه حساب ویژه رایگان به مشترکان هدیه می دهد تا آن ها را جذب سرویس خود کند. اسپاتیفای چیزی حدود 7 سال سابقه بیشتری نسبت به اپل موزیک دارد اما اپل در طی دو سال توانست چیزی نزدیک به نصف کاربران اسپاتیفای دست پیدا کند.

اسپاتیفای که در این ماه 10 میلیون کاربر ویژه جدید جذب کرده است اعلام کرد تا به امروز 60 میلیون کاربر ویژه در اسپاتیفای فعال هستند و این تعداد با احتساب کاربران رایگان که از این سرویس استفاده می کنندربه 140 میلیون کاربر می رسد.

اپل همچنان راه زیادی را برای شکست این شرکت بزرگ باید طی کند.