پرشین تک اخبار فناوری

مراقب داده های خود در اینترنت باشید

مراقب داده های خود در اینترنت باشید

 

یک سازمان ضد کلاهبرداری بریتانیایی، سیفاس، گفته است که سرقت هویت به “سطح همه گیر” رسیده است و افرادی  که در 30 سالگیبه سر میبرند  خود را بیشتر هدف قرار می دهند. سطح بالاتری از سرقت شناسه ها بوسیله میزان اطلاعات شخصی که در اینترنت قرار می گیرند، افزایش می یابد. براساس این سازمان، چهار نفر از پنج جرایم سرقت ID در اینترنت مستقر هستند و افرادی که تحت تأثیر قرار می گیرند معمولا غافلگیر می شوند.

سیمون دوکز، مدیر اجرایی Cifas، گفت:

“ما شاهد افزایش تعدادزیادی تغییر  هویت در سال گذشته بوده ایم، در حال حاضر به سطح اپیدمی می رسیم و تعداد هویت ها به میزان تقریبا 500 بار در روز به سرقت میروند. این تقلبها تقریبا به طور انحصاری در اینترنت صورت می گیرد. مقدار گسترده ای از اطلاعات شخصی که بصورت آنلاین و یا از طریق نقض اطلاعات در دسترس است، تنها به این تقلب کننده کمک می کند. “

Cifas در شش ماه اول سال 89،000 مورد نفوذ و تقلب  را در انگلیس ثبت کرده است. این نشان دهنده افزایش 5٪ ​​در مدت مشابه سال گذشته و رکورد جدیدی است. کلاهبرداران روش های متعددی برای خراب کردن داده های مردم از جمله، سرقت ایمیل، هک کردن کامپیوتر، ترول رسانه های اجتماعی، فریب دادن افراد به انتقال اطلاعات و خرید داده ها در بازارهای آنلاین، اغلب از طریق Tor، به شمار می روند.

برای محافظت از خودتان از سرقت شناسه، مراقب باشید که چه اطلاعاتی را که در اینترنت قرار داده اید، از جمله تاریخ تولد شما و جایی که زندگی می کنید، برنامه های ضد تروجان و فایروال خود را تا تاریخ انقضا حفظ کنید، هرگز رمزهای عبور یا PIN ها را به اشتراک نگذارید، از کلمات عبور یا پین در بیش از یک حساب کاربری، و اسناد مالی را قبل از دور انداختن آن، به طور کامل پاک وتخریب کنید.