پرشین تک اخبار فناوری

پول مجازی بیت کوین

پول مجازی بیت کوین و تغییرات شگرفی که در آن به وجود آمد

پول مجازی بیت کوین و تغییرات شگرفی که در آن به وجود آمد

 

توضیحات مختصری از پول مجازی بیت کوین:(پول مجازی بیت کوین با استفاده از تکنولوژی همتا به همتا و بدون هیچ مرجع یا بانک مرکزی، کار می کند؛ تراکنشها را مدیریت کرده و بیت کوینهایی صادر می کند که توسط شبکه بطور دسته جمعی ساخته می شوند. پول مجازی بیت کوین متن باز است، طراحی آن عمومی است، هیچکس مالک آن نیست یا آنرا کنترل نمی کند وهمه می توانند در آن مشارکت کنند. با این همه ویژگیهای بی نظیر، بیت کوین کاربردهای هیجان انگیزی دارد که نمی توان در هیچیک از سیستمهای پرداخت پیش از این پیدا کرد.)

Bitcoin در دنیای بی نظیر بورس اوراق بهادار، خود را به عنوان اصلی ترین ارز در جهان برای کسانی که به دنبال استفاده از فن آوری بلوچین هستند میباشد. در واقع، حدود یک هفته پیش، پول مجازی بیت کوین حتی به طور خلاصه 5،000 دلار را به دست آورد، و به سرعت بعد از آن به حدود 4700 دلار کاهش یافت. با این حال، اخبار اخیر خارج از چین، ارزش ارز را به میزان بیشتری تحت تأثیر قرار داده است.

به دنبال گزارش Caixin، که در آن انتشار این موضوع  نشان میدهد  چین قصد ممنوعیت «مبادلات مجازی ارزهای دیجیتال را با  ایران » ممنوع کرده است، ارزش پول مجازی بیت کوین با 500 دلار به 4،263 دلار کاهش یافته است.

با توجه به منبع Caixin، این حرکت در بخش آسیا می تواند بر مبادلات عمده مانند OKCoin و Huobi، به دلیل قصد مقامات برای جلوگیری از فعالیت “سیستم  تجارت بین ارزهای مجازی و مناقصه های حقوقی” تحت تاثیر قرار گرفت. منبع بیشتر ادامه می دهد که این ممنوعیت به طور خاص در “تجارت غیر مجاز در مبادلات ارز مجازی” هدف قرارگرفته شده است و هیچ ربطی به فناوری بلوچین ندارد.

تا کنون، نه OKCoin و نه Huobi – دو جز از بزرگترین سیستم ارز مجازی به مدیران بخشه  خود  در کشور دستور داده اند که فعالیت خود را متوقف کنند، زیرا بانک مرکزی چین حاضر نیست که در این گزارش اظهار نظر کند.

 به دلیل آن است که مقامات به عنوان “جمع آوری غیر مجاز و غیر قانونی جمع آوری پول” و انحلال خروج پول مجازی بیت کوین (که در ماه ژوئن) اصلاح شد، در حال حاضر مشخص نیست که تعریف چینی چیست از “تجارت غیر مجاز” است و تا چه حد بر مبادلات ارزی دیجیتال مذکور تاثیر خواهد گذاشت.

منبع این مطلب:neowin