پرشین تک اخبار فناوری

شناسه چهره

شناسه چهره در آیفون ایکس

شناسه چهره در آیفون ایکس

 

اپل به تازگی اعلام کرده است که آیفون ایکس تنها با یک سیستم امنیتی جدید Face ID(شناسه چهره) قادر به یادآوری یک چهره در زمان مشخص و بازگشایی صفحه قفل گوشی است.

از زمان آیفون S5، کاربران توانسته اند از سیستم Touch ID استفاده کنند که اثر انگشت را برای باز کردن قفل و ایمنی گوشی هایشان اعمال میکردند. این روش پس از آن در تمام آیفون ها از آن زمان تا کنون  دنبال شده است و در آیفون 8 و S8ادامه دارد، به جز آیفون X،  که دکمه صفحه اصلی حذف وناپدید  شده است و بدون آن توانایی استفاده از ID لمسی هم از بین رفته است.

به عنوان مثال، با استفاده از  Touch ID، می توانستید اثر انگشت چندگانه  ذخیره کنید. برای مثال، می توانید هر یک از انگشتان خود را در صورت اشغال دست موردنظر یا انگشت مورد نظر خود ذخیره کنید، اما این بدان معنی نیست که اعضای خانواده، همسران یا حتی بچه ها  بتوانند به تلفن دسترسی(از طریق شناسه لمسی) داشته باشند

با این حال، به نظر می رسد که سیستم شناسایی پیشرفته Face ID (شناسه چهره)، در حال حاضر تنها قادر به «حفظ» یک چهره در یک زمان است. این واقعا یک وحشت بزرگ است ، زیرا دیگران ممکن است بخواهند به تلفن خوددر دیگر زمان ها (تغییرات چهره) دسترسی داشته باشند، االبته اگر گوشی بتواند ان را تشخیص دهد ،در غیر اینصورت باید از رمز پس زمینه رمز شناسه چهره استفاده کرد .

با این وجود، این اطلاعات ممکن است برای بعضی جالب وبرای بعضی دیگر هولناک باشد،  وتمامی این ها بسته به این است که انها چگونه میخواهند از گوشی استفاده کنند  و برای کار های ساده با این خاصیت که امنیت گوشی در انها دارای خاصیت کمی باشد میتوانند از سری  8 یا S8 استفاده کنند.

منبع:neowin