پرشین تک اخبار فناوری

پرفروش ترین گوشی های 2017 معرفی شدند!

آی‌اچ‌اس مارکیت (IHS Markit) که یکی از شرکت‌های تحقیقات بازار انگلیسی است، اخیرا لیستی از پرفروش ترین گوشی های هوشمند در نیمه اول سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده است. در ۱۰ گوشی برتر این لیست، دو گوشی از اپل  در صدر قرار دارند.

در لیست این شرکت تحقیقاتی، آیفون 7  به عنوان پرفروش ترین گوشی نیمه اول ۲۰۱۷ شناخته شده و بعد از آن، دیگر محصول سال قبل اپل، آیفون ۷ پلاس قرار دارد. سامسونگ گلکسی گراند پرایم پلاس که یک گوشی میان رده است، از سال ۲۰۱۶ همچنان در جایگاه سوم لیست این شرکت قرار دارد.

جایگاه چهارم به یک گوشی دیگر آیفون تعلق دارد، آیفون ۶ اس محصول دیگر این کمپانی است که در نیمه اول امسال از فروش بسیار خوبی برخوردار شد. مکان‌های پنجم و ششم جدول پرفروش‌ترین گوشی‌ های هوشمند نیمه اول ۲۰۱۷ به دو گوشی از سامسونگ اختصاص دارد. گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس توانستند در نیمه اول امسال فروش خوبی را تجربه کنند.

بر اساس تحقیقات منتشر شده از این شرکت انگلیسی، به طور کل اپل و سامسونگ در نیمه اول امسال با کاهش فروش مواجه بوده‌اند. آیفون‌های ۴.۸۷ اینچی اپل در سه سال گذشته، بهترین فروش گوشی در بین رقبای خود را تجربه کرده‌اند. در سال ۲۰۱۵ آیفون ۶ بیشترین فروش را به خود اختصاص داد. در ۲۰۱۶ این عنوان به آیفون ۶ اس رسید و در حال حاضر و با گذشت یک نیمه از سال جاری، پرفروش ترین گوشی هوشمند، آیفون ۷ معرفی شده است.

با این وجود، سهم آیفون‌های اپل از بازار موبایل جهان، هر ساله رو به افول بوده است سهم اپل از این بازار، از ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۷ درصد در سال گذشته و بعد از مدتی حتی به ۵ درصد نیز کاهش یافت و این نشانه خوبی برای میرات به جا مانده از استیو جابز نخواهد بود.